FEVER
Kategorie: Wszystkie | BIAŁA GORĄCZKA | GALERIA | HISTORIA | KAPELA | KLIPY | KONCERTY | TEKSTY "SPOKÓJ" | TEKSTY"PŁYWY"
RSS
niedziela, 06 stycznia 2008
BIAŁA GORĄCZKABIAŁA GORĄCZKA-"PŁYWY"

Jeden z najbardziej energetycznych i oryginalnych zespołów polskiego undergroundu. Najlepsze punkowe show w tym kraju! Czołowi prowodyrzy i wodzireje pokoncertowych zabaw, pląsów i hulanek. Chłopaki o złotych sercach, ubrani w ciuchy z najlepszych lumpexów. Pełnymi zaangażowania i pasji tekstami pokazują, że punk rock to wciąż coś więcej niż tylko muzyka. Przed państwem: BIAŁA GORĄCZKA.

Mija właśnie 11 lat ich istnienia, podczas których udało im się nagrać 4 studyjne materiały, oraz zjechać z koncertami całą punkową Europę wzdłuż i wszerz, od Skandynawii i krajów nadbałtyckich po Francję i Hiszpanię. Biała Gorączka w samym Berlinie grała 11 razy! Wszędzie wzbudzała entuzjazm swoim przebojowym, a jednak bardzo niekonwencjonalnym i pomysłowo zagranym punk rockiem oraz szalonym zachowaniem na scenie, balansującym na granicy jakiegoś niekontrolowanego performance. Po ich koncertach można spodziewać się niemal wszystkiego: dziwacznych przebrań, fire show, najdzikszych tańców, lub.. zatopienia całej sali w pokruszonym styropianie.

Jak wielu innych Polaków, wredny los rozrzucił ich po świecie, ale absolutnie nie oznacza to końca kapeli. Wręcz przeciwnie. W ciągu pierwszych miesięcy tego roku, gdzieś w Londynie, gdzieś w Berlinie i gdzieś w Polandzie, wykluł się nowy materiał zespołu z Grudziądza, który w lecie 2006 roku został zarejestrowany w olsztyńskim studio X i jest z pewnością najlepszym jak dotychczas albumem Białej Gorączki. Najbardziej pomysłowym, najbardziej różnorodnym i najbardziej przebojowym. Jak i poprzednio utwory są rozbudowane, napakowane wręcz pomysłami, zmianami tempa, nastrojów i motywów, a jednak bardzo mocno trzymają się punkowej formuły sensu stricte.
Płyta wydana jest w formie starannego digipacka, z bogato i nietypowo ilustrowaną książeczką z tekstami, oraz w postaci płyty gramofonowej wytłoczonej na zielonym winylu.

Najlepsze punkowe show w tym kraju! Prowodyrzy i wodzireje pokoncertowych zabaw, pląsów i hulanek! Poza sceną - jedna z najbardziej sympatycznych i bezinteresownych kapel. Chłopaki o złotych sercach, ubrani w ciuchy z najlepszych lumpexów. Pełnymi zaangażowania i pasji tekstami pokazują, że punk rock to wciąż coś więcej niż tylko muzyka. Proszę państwa: Biała Gorączka! Jak wielu innych Polaków, wredny i parszywy los rozrzucił ich po świecie, ale absolutnie nie oznacza to końca kapeli. Wręcz przeciwnie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, gdzieś w Londynie, gdzieś w Berlinie i gdzieś w Polandzie, wykluwał się nowy materiał zespołu z Grudziądza, który w lecie 2006 roku zostanie zarejestrowany, najprawdopodobniej w olsztyńskim studio X i wydany na różnych nośnikach przez "Pasażera". Nieco wcześniej, w ramach kondycyjnej zaprawy przed tą sesją, chłopaki przemierzą z koncertami całą Polskę i dotrą nawet na południe kraju. Trudno w to uwierzyć ale choć grali już w całej Europie od Hiszpanii i Portugalii po Łotwę i Estonię, to nigdy wcześniej nie byli w polskiej Galicji! Preferowane tańce: pogo i czacza. Preferowane stroje: kolorowe lub czarne z dużą ilością zamków. Preferowany nastrój: radosny. Dyskografia:
"Biała Gorączka" (MC) 1997
"Nieposłuszeństwo" (MC) 2000
"Spokój" (MC/CD) 2003
"PŁYWY"(CD)2007

 

O poprzedniej płycie Białej Gorączki „Spokój” (2003) „Teraz Rock” pisał „Płyta wręcz wzorcowa dla tego gatunku. (…) Myślę, że śmiało można określić niektóre piosenki mianem czadowych minisuit. (…)Tematy znane, ale wraz z muzyką tworzą na płycie ‘Spokój” świetną całość”.

UWAGA

KAPELA POSZUKUJE WOKALISTY KONTAKT NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOLU

www.bialagoraczka.cba.pl 
Lista utworów
1. Matka wszystkich bomb
2. Jedzenie i dach nad głową
3. Licząc od błysku do grzmotu
4. Proszę pół jabłka dla Ciebie
5. Mamooooo!
6. Ostatni?
7. Co najmniej coś dziwnego
8. Zjedz swój ogon
9. Mleczaki
10. Kasztany w kieszeniach
11. Tylko na chwilę
12. Żarcik niewinny
13. Świat czyli ani chwili dłużej
14. Żadnej wojny w moim imieniu
15. Na brzegu ryba

info.Pasażer


 

FEVER